Chairs
-
$769.95
$1,329.95
Save $560.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | HamlinBay |
| Type | Chaise |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Black |
| Manufacturer Color | Gunmetal |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Assembly Required | No |
| Ottoman Included | No |
| DIMENSIONS | |
| Weight | 215.17 lb(s) / 97.6 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 52.5 inch(es) / 133.35 cm |
| Height | 27.4 inch(es) / 69.6 cm |
| Depth | 48.5 inch(es) / 123.19 cm |
| Weight | 228.8 lb(s) / 103.78 kg |
| Volume | 40.37 cu. ft. / 1.14 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965858 |
-
$2,659.95
Save $1,110.00
$1,549.95
Biddeford 35504S4 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Bring fashionable function to the forefront with this sleeper sectional with chaise. A transitional arm + More
-
$4,109.95
Save $1,720.00
$2,389.95
Boyington U2710615 Power Reclining Sofa with Adjustable Headrest
(Sofas - Power Recline)Ready to take your reclining experience to the next level? Then sit up and take notice. With this power + More
-
This loveseat is a cozy interpretation of casual contemporary style. Its super-soft corduroy makes curling up + More
-
Talk about fine lines and great curves. That’s the beauty of this standout ottoman—made to suit your + More
-
$2,329.95
Save $970.00
$1,359.95
Cayberry W2721W2 3 pc Entertainment Center with Electric Fireplace
(Entertainment Centers)Level up your gaming experience and make movie nights to remember. This entertainment center with fireplace + More
-
Relaxed living and cozy comfort—that’s what traditional farmhouse design is all about. And what better way to + More
